Premiera gry "Bolko's Quest"

Finał Letnich Akademii w Centrum Kultury.

Zaprezentowany został spin-off gry "Bolko's Quest" powstającej podczas zajęć plastycznych, nauki programowania i tworzenia gier oraz zajęć w studiu nagrań kamiennogórskiego Centrum Kultury.

Prace nad głównym tytułem wciąż trwają ale już dziś chcieliśmy zaprezentować fork wydawnictwa osadzonej w zimowym i świątecznym klimacie Kamiennej Góry.

Letnia Akademia Plastyczna była cyklem warsztatów artystycznych powadzonych w pracowni plastycznej, które skierowane były zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych młodych plastyków. W ciągu sześciu spotkań uczestnicy wykonali m.in. elementy tła, scenografii i zaprojektowali postaci do gry komputerowej. Akademia prowadzona była w pracowni komputerowej i w studiu nagrań.

Zajęcia łączyły grafikę komputerową, animację poklatkową i programowanie. Stworzono również efekty dźwiękowe do gry z wykorzystaniem możliwości studia nagraniowego znajdującego się w Centrum Kultury. Stworzona przez dzieci gra zawiera elementy związane z Kamienną Górą. Dzięki temu młodzi mieszkańcy lepiej poznali swoją „małą ojczyznę” i mają swój wkład w promowanie lokalnych atrakcji.

W grę można zagrać na stronie: https://lamagamesstudio.itch.io/bolkos-quest-a-penguins-carol