Czwartek, 29 lutego 2024
Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Kamiennogórski Orszak Trzech Króli - spotkanie współorganizatorów

W czwartek, 20 stycznia w Centrum Kultury odbyło się spotkanie współorganizatorów, wolontariuszy i wszystkich, którzy włączyli się w organizację Orszaku Trzech Króli. Przypominamy, że w święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2022r., po raz pierwszy ulicami Kamiennej Góry przemaszerował Orszak Trzech Króli.

Wspólnoty orszakowe, które ruszyły spod trzech kościołów parafialnych pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, pw. Matki Bożej Różańcowej oraz pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła spotkały się na kamiennogórskim rynku.

Spotykanie zorganizowano aby podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego pięknego wydarzenia. Liczymy, że Orszak Trzech Króli na stałe zagości na mapie wydarzeń cyklicznych Miasta Kamienna Góra.

Jeszcze raz składamy podziękowania:

• Proboszczowi parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła – Ks. Edwardowi Bigosowi oraz ks. Przemysławowi Roguszowi
  • Proboszczowi parafii pw. Matki Bożej Różańcowej Ks. Dziekanowi Piotrowi Smolińskiemu oraz Ks. Janowi Rajczakowskiemu
  • Proboszczowi parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa Ks. Aleksandrowi Siemińskiemu
  • Komendantowi powiatowemu Policji – insp. Januszowi Cygalowi, zastępcy komendanta – Tomaszowi Kościckiemu oraz Naczelnikowi działu prewencji Rafałowi Przychockiemu
  • Harcerzom na czele z Panią Komendant - Agnieszką Czajkowską–Wróbel
  • Grupie teatralnej „BURZA” oraz Annie Ludwickiej - Manii
  • Sekcji muzycznej Centrum Kultury pod przewodnictwem Magdaleny Kawki
  • Grupie plastycznej oraz Pani Aurelii Krasowskej-Sopata za przygotowanie dekoracji
  • Koordynatorom orszaku: Wojciechowi Nosek, Monice Breitenfellner–Pasiut oraz Annie Kożuch
  • Dyrektor Pierwszego Prywatnego Przedszkola Stokrotka – Pani Dorocie Staszak
  • Burmistrzowi Miasta Kamienna Góra Januszowi Chodasewiczowi