proGRAmujemy! - nauka programowania w Centrum Kultury

proGRAmujemy! - Przyjdź na nowe zajęcia z nauki programowania do Centrum Kultury w Kamiennej Górze i twórz z nami grę!
Zapraszamy na drzwi otwarte do pracowni komputerowej w Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Przyjdź i zapoznaj się z ofertą nowych zajęć z nauki programowania.

Mamy dwa terminy:
Wtorek 6 lutego 2024 godz. 17.00
Wtorek 13 lutego 2024 godz. 17.00

Celem zajęć jest nauka podstaw programowania oraz rozwijanie umiejętności logicznego i twórczego myślenia dzieci. Do nauki będziemy wykorzystywać silnik Gotot Game Engine używany przez twórców na całym świecie przy tworzeniu gier komputerowych.
Na zajęciach zajmiemy się również elementami grafiki komputerowej na potrzeby realizowanego projektu. Będziemy współpracować ze Studiem Nagrań gdzie zarejestrujemy ścieżkę dźwiękową i efekty dźwiękowe.

Współpracujemy również z uczestnikami Zajęć plastycznych, którzy tworzą niepowtarzalne formy plastyczne wykorzystywane później przy budowie gry. Poznamy czym jest storytelling oraz jak opowiedzieć naszą historię za pomocą dźwięku, obrazu i animacji.

Ale to nie wszystko!

Nauczymy się obsługi programów graficznych i obróbki audio. Stworzymy modele 3D w Blenderze. Poznamy techniki animacji poklatkowej. Tchniemy życie z kreowany świat dodając animację i udźwiękowienie bohaterów.
Gry oparte na silniku Godot mogą być tworzone w języku C# lub przy użyciu języka skryptowego GDScript, który jest językiem programowania wysokiego poziomu bardzo podobnego do Pythona. Godot oferuje w pełni zintegrowane środowiska programistyczne. Pozwala tworzyć grę od podstaw, nie potrzebując innych narzędzi.

Miejsce zajęć:
Centrum Kultury ul. Kościuszki 4, Kamienna Góra
II piętro, PRACOWNIA KOMPUTEROWA, sala 413
Wejścia A i C (winda)
Adresatem szkolenia są dzieci w wieku 10-15 lat.

Czas zajęć: 2x 45 min
Uczestnictwo: BEZPŁATNE