Lila Konat Malarstwo - listopad 2010   

Witam!
Nazywam się Lila Konat i mam przyjemność zaprezentować Państwu swoją wielką pasję, którą jest malarstwo. Pamiętam, że rysowałam od wczesnych lat dziecięcych, zawsze fascynował mnie kolor a białe kartki papieru były dla mnie wyzwaniem. Często rysowałam lub malowałam kredkami obrazki, którymi później obdarowywałam rodzinę i znajomych. W szkole średniej dostrzeżono u mnie talent plastyczny, co przyprawiło mnie o zdziwienie, bo nigdy nie uważałam siebie za kogoś, kto lepiej maluje czy rysuje od innych. Pochwały ze strony rówieśników a także nauczycieli spowodowały, że nosiłam się nawet z zamiarem pójścia na ASP. Życie jednak miało dla mnie inny scenariusz, zostałam ekonomistą. Większość mojego zawodowego życia przepracowałam jako księgowa a ostatnie lata pracy jako główny księgowy w wałbrzyskich szkołach. W okresie pracy zawodowej z powodu braku czasu malowaniem zajmowałam się tylko okazjonalnie, zazwyczaj w czasie urlopu. Dopiero po przejściu na wcześniejszą emeryturę w czerwcu 2007 r. wróciłam z całym rozmachem, na poważnie do swojej pasji twórczej- malowania. W październiku 2008 r. zaczęłam uczęszczać do WOK’u na Biały Kamień na zajęcia nowo powstałej grupa plastyków amatorów pn. PASJART pod kierunkiem artysty malarza p. Kazimierza Starościaka. W zajęciach tych uczestniczyłam przez rok. Po rozwiązaniu grupy PASJART staram się doskonalić swój warsztat samodzielnie, korzystając z fachowej literatury. Mimo krótkiego okresu zajmowania się malowaniem na poważnie (nie całe 2 lata) mogę pochwalić się już dość pokaźnym dorobkiem artystycznym. Miałam, swój udział w trzech wystawach (w tym jednej indywidualnej) oraz jednej prezentacji, za które zebrałam pozytywne opinie w publikacjach prasowych jak również otrzymałam indywidualne pisemne podziękowania.
Mam nadzieje dalej rozwijać swoją pasję, którą jest malarstwo. Obecnie przygotowuje się do drugiej wystawy indywidualnej, która odbędzie się w miesiącu wrześniu 2009 r. w WOK’u na Białym Kamieniu.

Wystawy:

15 maja 2008 – wystawa zbiorowa grupy plastycznej PASJART w WOK’u na Białym Kamieniu
06 czerwca 2008 – prezentacja prac malarskich w zorganizowanym przez muzeum przedsięwzięciu pn. „Wieczór w Muzeum, czyli eksploatacje pokładów kultury” w oddziale Muzeum Przemysłu i Techniki
04 września 2008 – wystawa indywidualna w WOK’u na Białym Kamieniu
07 grudnia 2008 – pokonkursowa wystawa zbiorowa „V Dolnośląskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej Walor 2008 ” zorganizowana przez Dzierżoniowski Ośrodek Kultury Prezentacja prac w mediach:

lipiec – sierpień 2008 – „Wałbrzyski Informator Kulturalny” (135)
wrzesień 2008 – „Wałbrzyski Informator Kulturalny”(136)
08 września 2008 – „Wiadomości Wałbrzyskie”

Artykuły prasowe:
wrzesień 2008 – „Wałbrzyski Informator Kulturalny”(136)
08 września 2008 – „Wiadomości Wałbrzyskie”

 
 
 
 
 
Do góry